3η Τροποποίηση της Πράξης « ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΕΝΤΡΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ (ΚΗΦΗ) ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ/ΔΗΜΟΣ ΤΡΙΚΚΑΙΩΝ» με Κωδικό ΟΠΣ 5001328 στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ 2014-2020»
Ένταξη της Πράξης « ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΕΝΤΡΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ (ΚΗΦΗ) ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ/ΔΗΜΟΣ ΤΡΙΚΚΑΙΩΝ» με Κωδικό ΟΠΣ 5001328 στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Περιφερειακό επιχειρησιακό πρόγραμμα Θεσσαλίας 2014 - 2020 2014-2020»
Η πράξη, που υλοποιείται, με ευθύνη του Δήμου Τρικκαίων, έχει ως αντικείμενο τη λειτουργία, για ένα έτος, Κέντρου Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων (ΚΗΦΗ), σε τοπικό επίπεδο στο Δήμο Τρικκαίων. Το Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων, εδρεύει στο Δήμο Τρικκαίων είναι δυναμικότητας 25 ατόμων και στεγάζεται σε ιδιόκτητο οίκημα, σε περιοχή που είναι εύκολα προσβάσιμη με μέσα μεταφοράς. Το Κέντρο λειτουργεί οκτώ (8) ώρες ημερησίως 7:00 π.μ-15:00 μ.μ, από Δευτέρα ως Παρασκευή καθ΄ όλη τη διάρκεια του έτους.